Siparişimi iptal edebilir miyim?

Siparişiniz tedarik sürecinde olduğu sürece müşteri hizmetlerimizi arayarak iptal işlemi yaptırabilirsiniz. Siparişiniz faturası kesilip temin edildi statüsüne gelmiş ise artık iptal işlemi yapılamayacaktır. Bu durumda ürünler size ulaştığında inceleyerek beğenmemeniz durumunda iade koşullarına uygun olarak iadenizi yapabilir ya da kargo paketini teslim almadan doğrudan iadeye yönlendirebilirsiniz. Ürünler depomuza ulaştıktan sonra kontroller sonrası ücret iade işleminiz gerçekleştirilecektir.

Ürün İadelerinde Kargo Ücreti ?

Hatalı , eksik , kırık veya ayıplı ürün şeklinde gelen ürünlerinizde kargo ücreti tamamen kirtasiyem.net’e ait olup fakat ürünlerde Hatalı , eksik , kırık veya ayıplı ürün olmadan tamamen müşteri isteği ile iade edilmek istenilen ürünlerde kargo ücreti müşteriye aittir.

Siparişimde değişiklik yapabilir miyim?

Sepetinizi oluşturup ödeme adımını tamamladıktan sonra siparişinizde ürün ekleme, çıkartma, renk / beden değişimi, ödeme yöntemi değişikliği gibi işlemler yapılamamaktadır. Siparişinizde bir değişiklik yapmanız gerekiyorsa ürünler size ulaştıktan sonra mağazalarımızdan değişim işlemi yapabilir ya da siparişiniz henüz faturalanmamış ise müşteri hizmetlerimiz üzerinden iptalini yaptırarak yeniden bir sipariş oluşturabilirsiniz.

Kirtasiyem.net'den Satın almış olduğum ürünleri nasıl iade edebilirim?

Ürünü iade etmek istersem mağazalarınızdan yapabilir miyim? İade süreniz nedir?

Kirtasiyem.net üzerinden satın aldığınız ürünleri Genç Bilgi A.Ş mağazalarından iade edebilir ya da bir başka ürünle değiştirebilirsiniz, bunun için ürün ve irsaliyesi ile birlikte herhangi bir Genç Bilgi mağazasına 30 gün içerisinde başvurabilirsiniz. Ürünü iade etmek isterseniz yine Genç Bilgi mağazalarından ya da Kirtasiyem.net üzerinden iade debilirsiniz.

Ürün kullanılmadığı ve yeniden satılabilir özelliği bozulmadığı sürece, ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren 30 gün içinde iade edebilirsiniz.

Kargo ile iade sürecini nasıl başlatırım?

Kırtasiyem.net'de Kolay iade dönemi başladı..!

Mobil Web yada Web sayfamız üzerinden “Siparişlerim” alanına girerek “Sipariş Detayı” sayfasından iade etmek istediğiniz ürünü seçip “Kolay İade” butonuna basıp iade sebebinizi seçerek kolay iade talebinizi oluşturabilirsiniz. Ekranda çıkan kolay iade kodu ve faturanızla birlikte iade paketinizi Gencbilgi Depo’ya teslim edileceğini belirterek Yurtiçi kargoya teslim edip ücretsiz gönderim yapabilirsiniz. İade olarak gönderilecek ürünün yeniden satılabilir özelliğini kaybetmemesi, size ulaştığı gibi zarar görmeyecek şekilde paketlenmesi ve iade talebinin 30 gün içerisinde yapılması önemlidir. Ürünü kargo firmasına teslim ettikten sonra Siparişlerim sayfasından iade talebinizin durumunu görüntüleyebilirsiniz. Ürün bize ulaştığında gerekli kontroller yapıldıktan sonra iade işlemleri başlatılacak ve iade emri bankanıza geçildiğinde SMS ile bilgilendirileceksiniz.

Kullanım sonrası kusur tespit ettiğim ürünleri nasıl iade edebilirim?

Kullanım sonrası kusur tespit ettiğiniz ürünler için üretici firmalar tarafından kontrol edilerek iade kararı verilecektir. Kontrol süreci üretici firmalara bağlı olduğu için iade sürecinin sonuçlanması firmalarin süreçlerine tabidir.

İade işlemi sonrası ödememi nasıl geri alacağım?

Online İade

Ödemenizi online ve kredi/banka kartı kullanarak yaptığınız için tutar iadesi, ödeme için kullandığınız kartınıza, ödeme türünüze uygun olarak, -bankanızın online ödeme sistemi- üzerinden yapılacaktır. İade işleminiz, ürünlerinizi mağazamıza teslim etmenizi takip eden 24 saat içinde onaylanacaktır. Bankaların süreç ve uygulamalarına göre iadenizin kartınıza yansıması 2-4 günü bulabilmektedir. İadeniz kartınıza, artı bakiye olarak yansıyacaktır.

Satın almış oldugunuz ürünü Genc Bilgi Mağazası'na iade etmek istiyorsanız...

Kırtasiyem.net’den Satın aldığınız ürünleri, tutar iadesi talebiniz doğrultusunda, Gencbilgi mağazalarına iade edebilirsiniz. İade işleminize başlanmadan önce size iki seçenek sunulur; - İadenizi alışveriş kuponuna çevirebilir ve kuponunuzu farklı bir alışverişte kullanabilirsiniz. - İadenizin ödeme türünüze uygun olarak kartınıza iadesini talep edebilirsiniz.

İade Çeki

İadenizi alışveriş kuponuna çevirmek isterseniz, iade tutarınız oranında ve size özel bir gider pusulası hazırlanır. Hazırlanan belge ile, dilediğiniz zaman Gencbilgi mağazalarından alışveriş yapabilirsiniz. İade çekini kullanmak istemezseniz, ilgili tutarın kredi kartınıza iadesini talep edebilirsiniz. Bankaların süreç ve uygulamaları gereği, kredi kartına iade işlemleri ödeme işlemini takip eden 1 yıl ile sınırlanmıştır.

Ücret iademi nakit ya da ödeme yaptığım kart dışında bir karta alabilir miyim?

Ücret iadesi ödeme için kullandığınız karta ve ödeme tipine uygun olarak yapılacaktır. Taksitli satın alımlarda ücret iadeniz yapılmıştır bilgisi SMS ile geldikten sonra ekstrelerinizde aylık olarak iade tutarlarını görüntüleyebilirsiniz.

Kirtasiyem.net'den Satın almış olduğum bir ürünü nasıl değiştirebilirim?

Kirtasiyem.net'den satın almış olduğunuz ürünlerde ürünün yeniden satılabilir özelliğini kaybetmemiş olması ve iade koşullarına uygun olması halinde değişiklik işlemlerini Genc Bilgi Mağazaları'ndan yapabilirsiniz. Değiştirmek istediğiniz ürünün stok durumunu "Hangi mağazada var" alanından görüntüleyebilirsiniz. İnternet üzerinden değişim işlemi yapılamamaktadır.

İade edemeyeceğim ürünler var mı?

İade olarak gönderilecek ürünün yeniden satılabilir özelliğini kaybetmemesi, size ulaştığı gibi zarar görmeyecek şekilde paketlenmesi ve iade talebinin 30  gün içerisinde yapılması önemlidir.

Cayma hakkı kapsamı dışında olup iade alınamayacak ürünlerimiz;

• Özel istek ve talepler uyarınca üretilen; veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünler (tadilat görmüş)
• Ürün kullanılmamış olsa dahi ambalajı açılmış / koruma bandı çıkartılmış ise kişisel bakım ürünü, kozmetik, gıda ürünleri
• Ambalajı açılmış kırtasiye sarf malzemeleri
• Hijyen nedeniyle yeniden satışa uygun olmayan ürünler; Küpe, Küpe bulunan takı seti, İç çamaşır takımı, Külot, Alt korse, Slip, Bikini takımı, Bikini altı, Mayo, Manikür aletleri, Kulak tıpası, Ağız ve ter bezi, Tuvalet fırçası gibi.
• Ambalajı açılmış ve kullanılmış elektronik ürünler
• Satıldığı gün ile değer kaybı oluşabilecek değerli madenler; Altın gibi

Elektronik ürünü nasıl iade edebilirim?

"Kutusu açılmamış ve kullanılmamış elektronik ürün iadelerini mağazalarımız ya da kolay iade kodu ile depomuz üzerinden yapabilirsiniz. Ürün kutusu açılmış, kullanılmış ise artık garanti koşullarına göre iade işlemleri yapılabilecektir. Üretici garantisi olan ürünlerin garanti süreleri ve koşulları üretici firmaya göre değişiklik gösterebilir. Garanti kapsamında olan ürünlerinizle ilgili değişim ve iade talepleri veya hata/arıza durumunda ilgili firmanın yetkili servisleriyle irtibata geçebilirsiniz.

Ürününüzle ilgili yetkili servislerin bilgisini garanti belgenizin arkasında bulabilirsiniz. Garanti kapsamında olan ürünlerin değişim/iade kararları yetkili servisleri tarafından verilecektir, ürün inceleme süreleri firmaya göre değişiklik gösterebilir."

Ücret iadem ne zaman yatacak?

İade için gönderdiğiniz ürün depomuza ulaştığında gerekli kontroller yapıldıktan sonra iade işlemleri başlatılacak ve iade emri bankanıza geçildiğinde SMS ile bilgilendirileceksiniz. Tutar 2-4 iş günü içerisinde hesabınıza yatacaktır. Banka kartı ile yapılan ödemelerde ücret iadesi 7 gün içerisinde hesabınızda olacaktır.

Ürün bana hatalı/eksik ulaşırsa ne yapmalıyım?

Gencbilgi olarak siparişlerinizi Türkiye genelindeki mağazalarımız ve depomuzdan toplayarak detaylı kalite kontrol süreçlerinden geçirdikten sonra Genc Bilgi standartlarında ürünün zarar görmeyeceğinden emin olarak paketleyip sizlere ulaştırıyoruz. Tüm bu süreçte gözden kaçan bir durum olması ya da ürünün yolda size gelirken zarar görmesi gibi bir durum sonucu sipariş ettiğiniz ürünün size hatalı/eksik ulaştığını düşünüyorsanız müşteri hizmetlerimiz ile temasa geçebilir ya da [email protected] E-mail adresimize ürünün görselleri ve sipariş numaranızı iletebilirsiniz. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşteri temsilcilerimiz size yardımcı olacaktır.

Satın aldığım ürünü kullandıktan sonra ayıplı olduğunu tespit ettim ne yapmalıyım?

Satın aldığınız ürünün faturası/irsaliyesi ile birlikte ürünü en yakın Gencbilgi mağazasına incelenmesi için teslim edebilirsiniz. Sizinle paylaşılacak inceleme formunu saklamanızı rica ederiz. İnceleme sürecimiz ortalama 21 iş günüdür, bu süre üretici firmaya göre değişiklik gösterebilir. Ürün üretici firma tarafından incelendikten sonra mağazamıza ulaştığında sizi telefon ile haberdar edeceğiz.

Aynı zamanda müşteri hizmetlerimiz üzerinden kolay iade kodu alarak ürünü incelenmesi için kargo ile depomuza da gönderebilirsiniz. Ürünün irsaliyesi ya da faturası üzerine üründe tespit ettiğiniz ayıp/üretim hatasına dair detay yazmanız inceleme sürecini kısaltacaktır. Ürün üretici firma tarafından incelendikten sonra iade onaylanır ise iade işlemleriniz yapılacak ve sizi SMS ile bilgilendireceğiz."

İade için kargo firmasını adresime çağırabilir miyim?

Kolay iade kodunuzu hesabım alanından aldıktan sonra ürünü Ptt Kargo şubelerine kendiniz bırakabilir ya da PTT Kargo Çağrı Merkezi’ni arayarak kargo görevlisinin ürünü adresinizden teslim almasını talep edebilirsiniz. Kargo firması anlık yoğunluğa göre evden teslim alma randevusu oluşturarak talebinizi karşılayabilir. "

Faturamı kaybettim yeniden alabilir miyim?

Gencbilgi.com.tr üzerinden alışveriş yaptığınızda ürünleriniz size irsaliye ile gönderilecek ve faturanız E-mail adresinize gönderilecektir. Size ulaşan fatura ya da irsaliye ile mağazalarımızdan değişim /iade işlemlerini yapabilir ya da depomuzdan kolay iade kodu ile iade yapabilirsiniz. Faturanızı kaybettiyseniz yeniden almak için müşteri hizmetlerimize ulaşabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Bu web sitesi kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internette çalışmak için çerezler kullanılabilir. Bu çerezlerin bu web sitesinde kullanılmasını kabul edersiniz.